Geschenk gemeente Vijfheerenlanden aan Glaspark
2022-08-31 | Glaspark nieuws
Ter gelegenheid van de opening van het Glaspark op zaterdag 27 augustus 2022 heeft de gemeente Vijfheerenlanden een prachtig cadeau gegeven aan alle vrijwilligers die hun steentje hebben bijgedragen aan de realisatie van het Glaspark en dit ook in de toekomst nog zullen doen.
De Glazenboom (Glass Tree) op het Glaspark is een prachtig kunstwerk in de vorm van een boom met 300 verschillende kleurrijke bladeren van glas, in de kleuren van het logo van het Glaspark.
De bladeren zijn verschillend van grootte en kleur en staan symbool voor alle vrijwilligers. Op het Glaspark zijn er vele vrijwilligers in alle soorten en maten actief. Voor elke vrijwilliger is er wel een blad in de boom te vinden die bij hem of haar past. Kies zelf maar de kleur en vorm uit wat bij je past. Alleen moet je dit glazen blad helaas wel laten hangen in de boom.
De bladeren hangen aan roestvrijstalen takken. Deze staan symbool voor de bestuurders van beide verenigingen en van de Stichting Beheer Glaspark. Want zij dragen de bladeren en zorgen ervoor dat de bladeren tot bloei komen. Maar ze krijgen ook heel wat te verduren en dan moet je haast wel van goede huizen komen en van roestvrijstaal zijn. Heel veel waardering voor jullie inzet!
De Glazenboom is ontworpen en ambachtelijk gemaakt door meesterglasblazer Jiři Pačinek van glasstudio Pačinek Glass uit Kunratice in Tsjechie, De plaatsing en montage is begeleid door de art manager David Sobotka.
